O mnie

Słowenia znajdowała się na mojej liście miejsc do zobaczenia już długi czas. Ciągle jednak było jakieś ale. Ale czy warto jechać tam jesienią albo zimą? Raczej nie, przeczekam do lata. – mówiłam. I tak minęło parę lat.

W końcu się jednak zebrałam w sobie, spakowałam manatki i wyjechałam. I ta podróż to był strzał w 10!

Mapa Słowenii
Blog o Słowenii

Słowenię zwiedziłam wzdłuż i wszerz. I to dosłownie! Jest to dość mały kraj, ale przy tym niezwykle urokliwy i z widokiem na przepiękny Adriatyk, co tylko dodaje Słowenii uroku. Czułam się jakbym cofnęła się w czasie i doświadczała tylko najpiękniejszych rzeczy w historii. 🙂

Nawet w stolicy Słowenii, Ljubljanie, można było poczuć spokój i napawać się pięknymi widokami. I nawet jeśli nie miałam styczności z naturalnymi krajobrazami, to nadal było na co patrzeć. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj architektura. Gdzie by się nie znaleźć, była wspaniała i dopracowana w każdym szczególe.

Co do mnie, na co dzień pracuję jako wychowawczyni w przedszkolu. Wyzwania i zaskakujące sytuacje nie są mi, więc obce. A podróże to moja pasja. Jako dziecko rodzice zabierali mnie na każdy wyjazd, czy to bliższy czy dalszy. I ich miłość do wycieczek udzieliła się również mnie.

Podróż do Słowenii zaowocowała powstaniem tej strony. Dlaczego? Bo informacji o atrakcjach czy o tym, gdzie szukać pomocy przebywając w Słowenii jest dość mało. A szkoda!

Słowenia do cudowny zakątek na ziemi i przebywając tam czułam się jak w bajce! Może następnym razem zostanę w tej bajce na dłużej? 😉

Skontaktuj się ze mną

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować to zostaw w komentarzu namiary na siebie a ja z pewnością się odezwę.

Alicja Maroszek

Zobacz jak możesz mnie jeszcze odnaleźć

Poza tym blogiem o Słowenii spędzam też trochę czasu w świecie mediów wirtualnych dlatego odsyłam Cię także do mojego profilu w serwisie Flipboard gdzie publikuję także swoje wpisy z tego bloga.